28 saatte 10 katlı bina inşa edildi

28 saatte 10 katlı bina inşa edildi

Bir bina veya gökdelen inşa etmek için az zaman harcanan hikayelerle sık sık karşılaşırız. Ayrıntılı planlama, yeterli iş gücü ve tabii ki para gerektirir. İnşaatın tamamlanması genellikle günler, haftalar hatta aylar alır.

Çin’in Changsha şehrinde, 10 katlı bir konut binası sadece 28 saat ve 45 dakika içerisinde inşa edildi. Binanın geliştiricisi Broad Group, 13 Haziran’da YouTube kanalında tüm yapının nasıl dikildiğini gösteren yaklaşık beş dakikalık bir video paylaştı.

Bu kadar kısa sürede bir bina inşa etmenin insani veya teknolojik olarak nasıl mümkün olduğu sorulabilir. Bunun cevabı prefabrik yapı sistemlerinde yatıyor. New Atlas’ın 16 Haziran tarihli bir raporu, prefabrik binaların çok hızlı bir şekilde bir araya getirilmek üzere tasarlandığını söylüyor. Devasa konteynerlere benzeyen yapı modülleri, önce Broad Group’un fabrikasında üretiliyor ve kamyonlarla şantiyeye taşınıyor. Hemen ardından da bir araya getiriliyor.

Bu ilginç inşaat hikayesinin yayınlanan videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz…

BUILDING TEN STOREYS IN ONE DAY, BROAD Living BuildingBUILDING TEN STOREYS IN ONE DAY, BROAD Living BuildingStandard container size, low cost transportation worldwide. Extremely simple onsite installation. Please contact us for details.

Paylaş
Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir