ASUS'tan 4 yeni X570 anakart!

ASUS’tan 4 yeni X570 anakart!

ASUS, X570 anakart ailesine ROG Crosshair VIII Extreme, ROG Strix X570-E Gaming WiFi II, TUF Gaming X570-Pro WiFi II ve ProArt X570-Creator WiFi modellerini eklediğini duyurdu. ROG Crosshair VIII Extreme, özel oyun veya hız aşırtma sistemleri için mükemmel olan EATX boyutuna en son ROG yeniliklerini sığdırıyor. ROG Strix X570-E Gaming WiFi II oyun ve teknoloji meraklıları için en önemli ROG özelliklerini şık bir platformda sunuyor. Dengeli TUF Gaming X570-Pro WiFi II modeli hızlı ve sade çizgiler taşıyan oyun sistemlerinde yüksek performans göstermeye hazır. ProArt X570-Creator WiFi ise stabil çalışmaya ve geniş bağlantı seçeneklerine ihtiyaç duyan içerik üreticilerine, geliştiricilere ve diğer profesyonellere hitap ediyor.

Yeni modellerin tümünde yonga seti için pasif soğutma sistemi, gelişmiş güç performansı ve son derece becerikli ağ donanımları sunuluyor. Bazı modellerde Thunderbolt™ 4 bağlantısı ve hız aşırtma özellikleri bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, kendi bilgisayarını toplamak isteyenler, teknoloji tutkunları, oyuncular ve sistem entegratörleri en son yeniliklerden yararlanabiliyor.

ROG Crosshair VIII Extreme ve ROG Strix X570-E Gaming WiFi II modelleri, her tür iş yükü altında AMD Ryzen™ işlemcilerinden en iyi şekilde yararlanmak isteyen kullanıcılar için ASUS’a özgü yeni Dynamic OC Switcher özelliğine sahip. Şimdiye kadar, Ryzen işlemcilere hız aşırtma yaparken tüm çekirdeklerin saat hızlarını en yüksek seviyeye çekiliyordu. Bu da hafif iş yükleri için büyük önem taşıyan ve sistemin genel performansını etkileyen yüksek hız artışlarını engelliyordu.

Dynamic OC Switcher ise hız aşırtmacıların her iki durumdan da yararlanmasını sağlıyor. Bu özelliğin etkin olduğu uyumlu anakartlarda, hafif yükler için saat hızı artışı sağlayan AMD Precision Boost Overdrive özelliği ile birden fazla çekirdeğin en yüksek hıza çıkarıldığı manuel hız aşırtma arasında otomatik geçiş yapılıyor. Dynamic OC Switcher özelliği ayrıca daha önce piyasaya çıkan ROG Crosshair VIII Dark Hero anakart modelinde de bulunuyor.

BIOS FlashBack™ özelliği, aygıt yazılımı güncellemelerini işlemci veya bellek olmadan bile yalnızca bir USB cihazıyla yapma imkanı veriyor. ASUS Q-Fan yazılımı ise kullanıcıların fan eğrilerini gürültü ve hava akışı arasında en uygun dengeyi belirleyecek biçimde ayarlamasını sağlıyor. Hem DC hem de PWM fanları tespit edip bunlarla uyumlu olan özel AIO başlıkları ve hibrit fan başlıkları sistem soğutmasına katkı veriyor. Yüksek kaliteli ses yongalarına ve İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme Teknolojisine sahip lolan bu anakartlar olağanüstü ses performansı sunuyor. Estetik görünüm için de Aura Sync RGB aydınlatma ve Gen 2 adreslenebilir başlıklar gelişmiş otomatik tespit özellikleriyle her sisteme kendine özgü bir tarz katıyor.

Hiçbir şeyden ödün vermeyen anakart: ROG Crosshair VIII Extreme

ROG Crosshair VIII Extreme, ASUS X570 anakart ailesindeki en gelişmiş donanıma sahip. 90 amperlik 18+2 güç aşamalı VRM, AMD Ryzen 9 5950X işlemcinin 16 çekirdeğine kesintisiz ve verimli güç aktarımı yapıyor. Isı borusuyla bağlı bir çift geniş alüminyum soğutma bloğu ısıyı hızlı ve eşit ölçüde dağıtarak sistemi soğutuyor. Alüminyum giriş/çıkış koruması anakartın estetik görüntüsüne katkı sağlamasının yanı sıra ısı aktarımı için yüzey alanını genişleterek VRM soğutma bloğunun önemli bir parçasını oluşturuyor. Anakartın ortasında yer alan M.2 soğutma bloğunda 2 inç boyutundaki LiveDash OLED ekran yer alıyor. Bu ekran sıcaklık ve voltaj gibi önemli sistem verilerini gösterebiliyor. Kullanıcılar dilerse bu ekrana özel grafikler veya animasyonlar da koyabiliyor. Crosshair VIII Extreme teknoloji tutkunlarının talep ettiği tüm soğutma ve hız aşırtma özelliklerine sahip. Voltaj ölçüm noktaları, dahili denetimler, mod anahtarları ve Q-Code POST açılış kod ekranı gibi özellikler hız aşırtma yaparken sistemin genel bir görüntüsünü sunuyor.

Crosshair VIII Extreme beş adede kadar PCIe® 4.0 SSD’ye destek veriyor. Bunlardan biri üstteki M.2 soğutma bloğunun altına, ikisi alttaki M.2 soğutma bloğunun altına ve diğer ikisi ise özel DIMM.2 kartına dik olarak monte edilebiliyor. Soğutma bloklarına yakın olan SSD’ler kesintisiz performans için en uygun sıcaklıklarda kalıyor. Her bir SSD, Q-Latch adı verilen yeni bir mekanizmayla kolayca yerine sabitleniyor.

Crosshair VIII Extreme’deki bağlantı seçenekleri arasında 10G ve 2.5G Ethernet, WiFi 6E ve Bluetooth® 5.2 yer alıyor. Anakartta ayrıca iki adet Thunderbolt 4 bağlantı noktası bulunuyor. Bunların her biri 40 Gbps bant genişliği sunmasının yanı sıra tek kabloyla monitör bağlantısı için DisplayPort™ desteği sunuyor. Her biri 10 Gbps bant genişliği sunan USB 3.2 Gen 2 Type-A bağlantısı yüksek hızlı çevre birimleri için destek sunarken bu girişlerden biri de aygıt yazılımını kolayca güncelleme imkanı veren BIOS FlashBack özelliği için kullanılabiliyor. CMOS temizleme düğmesi ve S/PDIF gibi ses çıkışları arka panelde yer alıyor. Bunların yanı sıra dört adet USB 3.2 Gen 1 Type-A ve iki adet USB 3.2 Type-C® bağlantı noktası için dahili başlıklar da bulunuyor. Type-C bağlantılarından biri hızlı şarj için 60 W Power Delivery 3.0 özelliğini destekliyor.

Kapsamlı soğutma sistemleri kurmak isteyen kullanıcılar, Crosshair VIII Extreme’deki dört standart fan başlığından, pompa ve radyatörler için iki çift bağlantıdan ve her biri üç adet uyumlu fanı çalıştırıp kontrol edebilen iki adet HydraNode başlığından yararlanabiliyor. Sıvı girişi, çıkışı ve akışı için sensörlere sahip olan bu bağlantılar, özel döngülere sahip sistemlerin durumunu takip etme imkanı veriyor. Kendi sistemini toplayan kullanıcılar üç adet Gen 2 adreslenebilir RGB LED başlığı, bir adet standart dört pimli RGB bağlantısı ve ARGB ayırıcı ile daha fazla kişiselleştirme olanağına kavuşuyor.

ASUS ProArt X570-Creator WiFi ile yaratıcılığınızı en üst düzeye taşıyın

ASUS ProArt X570-Creator WiFi, X570 platformunu kullanan ilk ASUS ProArt anakart. İşleri bilgisayarlarına veya iş istasyonlarına bağlı olan kullanıcılar bu anakartla maksimum performansa ve kararlılığa kavuşuyor. 3D sanatçıları, CAD ve CAM tasarımcıları, ses ve görüntü prodüktörleri ve hatta yazılım geliştiriciler bu anakartın avantajlarından yararlanabiliyor.

ProArt X570-Creator WiFi’da 40 Gbps bant genişliği ve 15 W Power Delivery şarj desteği sunan iki adet Thunderbolt 4 USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Arka panelde yer alan bu bağlantılar görsel ve işitsel cihazlar ile yüksek hızlı harici depolama cihazları için kullanılabiliyor.  Paslanmaz çelik arka panelde Thunderbolt ekranlarla uyumlu DisplayPort girişinin yanı sıra dört adet USB 3.2 Gen 2 ve dört adet USB 3.2 Gen 1 bağlantı noktası yer alıyor. Ön panel için bir de ekstra dahili USB 3.2 Gen 2 Type-C başlığı bulunuyor. ProArt X570-Creator WiFi, ağ bağlantısı için 10G ve 2.5G Ethernet ile birlikte WiFi 6E ve Bluetooth 5.2 seçeneklerine sahip.

VRM’in 14+2 güç aşamalı tasarımı ve ProCool II sağlam pimli güç bağlantıları en güçlü Ryzen işlemciler için uygun bir ortam oluşturuyor. VRM güç aşamalarının, X570 yonga setinin ve üç adet M.2 yuvasının geniş soğutma bloklarıyla kaplandığı anakarta Q-Latch mekanizması sayesinde NVMe sürücülerini alet kullanmadan takmak mümkün.

ProArt X570-Creator WiFi modelinin bakır renkli hatları anakartın siyah arka planında dikkat çekiyor. Kullanıcılar üç adet Gen 2 adreslenebilir RGB başlığı ve standart RGB şeridi bağlantısıyla sistemlerinin görünümünü kendilerine özgü hale getirlebiliyor.

Yazılım açısından da zengin olan ProArt X570-Creator WiFi ile birlikte ASUS Control Center Express uzaktan IT takip ve yönetim yazılımı, kullanıcıların sistemi takip ve kontrol edebildiği ProArt Creator Hub uygulaması ve uyumlu monitörlerde renk kalibrasyonu özelliği geliyor.

ROG Strix X570-E Gaming WiFi II: En son teknoloji vazgeçilmez ROG DNA’sı ile birlikte

ROG Strix X570-E Gaming WIFI II anakart, kendinden önce gelen modelin özelliklerinin üzerine yenilerini ekleyerek üst düzey bileşenleri, akıllı yazılımları ve yonga seti için pasif soğutma sistemini birlikte sunuyor. İşlemci VRM’inde 12+4 aşamalı bir tasarım ve ProCool II 8+4 pim yedek bağlantılar kullanılıyor.

Üst seviye ROG Crosshair VIII Extreme anakartta olduğu gibi, Strix X570-E Gaming WiFi II modelinde de Dynamic OC Switcher teknolojisi bulunuyor. Kullanıcılar bu teknoloji sayesinde her tür iş yükünde Ryzen işlemcilerinden en iyi şekilde yararlanabiliyor. Dahili Q-Code ekranı, teşhis LED’leri ve OptiMem II iletken dizilimi hız aşırtmacıların en yüksek performansa ulaşmasına yardımcı oluyor. Beş adet fan başlığı, özel AIO ve pompa başlıkları ile zengin soğutma olanakları sunuluyor. Anakartın ortasında ve yonga seti soğutma bloğunun altında yer alan PCIe 4.0 M.2 yuvalarına 110 mm uzunluğunda depolama cihazları yerleştirilebiliyor. Bunların her biri kalın alüminyum soğutma bloklarıyla geliyor.

WiFi 6E ve Bluetooth 5.2 ile en yeni router’lar ve çevre birimleriyle kolay bağlantı imkanı sunuyor. 2.5G ve gigabit Ethernet ise kablolu bağlantı tercih edenlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Anakartın arka panelinde yedi adet USB 3.2 Gen 2 Type-A ve bir adet USB 3.2 Gen 2 Type-C bağlantı noktası yer alıyor. Dahili başlıklar ile bir adet USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktasının yanı sıra iki adet USB 3.2 Gen 1 ve dört adet USB 2.0 bağlantı noktasından yararlanılabiliyor. Anakartta ayrıca iki adet Gen 2 adreslenebilir başlık ve bir çift standart RGB bağlantısı da bulunuyor.

ROG SupremeFX S1220A codec yongası ve entegre kulaklık amplifikatörü, 120 dB sinyal gürültü oranıyla muhteşem ses oynatma kalitesi sunuyor. İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme özelliği arka plandaki gürültüyü filtreleyerek oyun oynarken kristal netliğinde sesli iletişim imkanı veriyor.

TUF Gaming X570-Pro WiFi II: Sağlamlığıyla savaşa hazır

TUF Gaming X570-Pro WiFi II anakart 12+2 DrMOS VRM’e ve 8+4 pin ProCool yedek güç bağlantılarına sahip. Geniş alüminyum VRM soğutma blokları ve yeni pasif yonga seti soğutma bloğu hem işlemciyi hem de X570 yonga setini kesintisiz performans için soğuk tutuyor. Metal korumalı ana PCIe yuvası ve tüm M.2 yuvaları PCIe 4.0 arayüzüyle mümkün olan maksimum bant genişliğinden yararlanıyor. Her yuvada yer alan Q-Latch mekanizması SSD’lerin güvenli bir şekilde yerine sabitlenmesini sağlıyor. TUF Gaming X570-Pro WiFi II; 2.5G Intel® Ethernet, WiFi 6E ve Bluetooth 5.2 ile zengin bağlantı seçenekleri sunuyor.

Entegre kulaklık amplifikatörü ve otomatik özdirenç tespiti özelliklerine sahip Realtek AL897 codec oyunlarda ve müzik dinlerken yüksek kaliteli sesler sunuyor. İki Yönlü Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme özelliği oyunlarda ve video konferans görüşmelerinde net iletişim sağlıyor.

Kullanıcılar TUF Gaming X570-Pro WiFi II tabanlı sistemlerinin görünümünü bir adet Gen 2 adreslenebilir ve iki adet standart RGB başlıkla zenginleştirebiliyor. Dört adet fan başlığı ve özel AIO başlığı ise orta seviye soğutma sistemi kurmayı son derece kolay hale getiriyor.

youtube views kaufen

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

adana escort adapazarı escort adıyaman escort afşin escort afyon escort ağrı escort ahlat escort akçaabat escort akçakale escort akçakoca escort akdeniz escort akhisar escort aksaray escort akşehir escort aksu escort akyazı escort alanya escort alaşehir escort aliağa escort altıeylül escort altınordu escort amasya escort anamur escort ankara escort antakya escort antalya escort araklı escort ardahan escort ardeşen escort arnavutköy escort atakum escort avanos escort avcılar escort aydın escort ayvacık escort ayvalık escort aziziye escort babaeski escort bafra escort bağcılar escort bağlar escort balıkesir escort bandırma escort bartın escort batıkent escort batman escort battalgazi escort bayburt escort belek escort besni escort beylikdüzü escort beyşehir escort biga escort bilecik escort bingöl escort birecik escort bismil escort bitlis escort bodrum escort bolu escort bor escort bornova escort boyabat escort bozüyük escort buca escort bucak escort bulancak escort bulanık escort bünyan escort burdur escort bursa escort çan escort çanakkale escort canik escort çankaya escort çankırı escort çarşamba escort çayeli escort çekmeköy escort çerkeş escort çerkezköy escort çeşme escort ceyhan escort çivril escort çorlu escort çorum escort çubuk escort çukurova escort çumra escort dalaman escort darıca escort datça escort davutlar escort defne escort denizli escort derince escort develi escort didim escort digor escort dinar escort diyadin escort diyarbakır escort doğanşehir escort doğubayazıt escort dörtyol escort dulkadiroğlu escort düzce escort edirne escort edremit escort efeler escort elazığ escort elbistan escort emirdağ escort erbaa escort erdemli escort ereğli escort erenler escort ergani escort ergene escort erzincan escort erzurum escort escort esenler escort eskil escort eskişehir escort espiye escort eyyübiye escort fatih escort fatsa escort fethiye escort finike escort fındıklı escort gaziantep escort gaziemir escort gebze escort gediz escort gelibolu escort gemerek escort gemlik escort gerede escort giresun escort gölbaşı escort gölcük escort görele escort görükle escort göynük escort gümbet escort gümüşhane escort güngören escort güroymak escort gürsu escort hakkari escort haliliye escort hatay escort haymana escort horasan escort iğdır escort ilgaz escort i̇lkadım escort i̇negöl escort i̇skenderun escort isparta escort i̇stanbul escort i̇zmir escort i̇zmit escort i̇znik escort kadirli escort kadıköy escort kağıthane escort kağızman escort kahta escort kaman escort kangal escort kapaklı escort karabük escort karacabey escort karahayıt escort karaköprü escort karaman escort karatay escort karesi escort kars escort karşıyaka escort kartal escort kaş escort kastamonu escort kaynaşlı escort kayseri escort keçiören escort kemer escort kepez escort keşan escort keskin escort kestel escort kilis escort kırıkhan escort kırıkkale escort kırkağaç escort kırklareli escort kırşehir escort kızıltepe escort kocaeli escort kocasinan escort konak escort konya escort konyaaltı escort körfez escort korkuteli escort köyceğiz escort kozan escort kumluca escort kumru escort kuşadası escort kütahya escort lara escort lüleburgaz escort malatya escort malazgirt escort malkara escort maltepe escort mamak escort manavgat escort manisa escort maraş escort mardin escort marmaris escort melikgazi escort menemen escort menteşe escort meram escort mersin escort merzifon escort mezitli escort milas escort mucur escort mudanya escort mudurnu escort muğla escort muratpaşa escort muş escort mut escort nazilli escort nevşehir escort niğde escort niksar escort nilüfer escort nizip escort nurdağı escort ödemiş escort of escort oltu escort onikişubat escort ordu escort orhangazi escort ortahisar escort ortaköy escort osmancık escort osmangazi escort osmaniye escort palandöken escort pamukkale escort pamukova escort patnos escort payas escort pazar escort pazarcık escort pendik escort polatlı escort rize escort safranbolu escort şahinbey escort sakarya escort salihli escort samandağ escort samsun escort sandıklı escort şanlıurfa escort sapanca escort sarıçam escort sarıkamış escort sarıyer escort şarkışla escort şehitkamil escort selçuklu escort selim escort serdivan escort serik escort seyhan escort siirt escort silifke escort simav escort sincan escort sinop escort şişli escort sivas escort siverek escort şırnak escort söğüt escort söke escort soma escort sultangazi escort suluova escort sungurlu escort sur escort suruç escort suşehri escort susurluk escort talas escort tarsus escort taşova escort tavşanlı escort tekirdağ escort terme escort tire escort tirebolu escort tokat escort torbalı escort toroslar escort trabzon escort turgutlu escort turhal escort türkoğlu escort tuzla escort ulus escort ümraniye escort ünye escort ürgüp escort urla escort uşak escort üsküdar escort üzümlü escort van escort varto escort viranşehir escort yahşihan escort yahyalı escort yakutiye escort yalova escort yatağan escort yenişehir escort yeşilyurt escort yıldırım escort yıldızeli escort yomra escort yozgat escort yunusemre escort yüreğir escort zara escort zeytinburnu escort zile escort zonguldak escort Aydın escort muğla escort tekirdağ escort manisa escort balıkesir escort manavgat escort alanya escort fethiye escort didim escort trabzon escort elazığ escort ordu escort kütahya escort ısparta escort rize escort maraş escort yalova escort giresun escort yozgat escort tokat escort şanlıurfa escort sivas escort batman escort erzurum escort sinop escort kırşehir escort karaman escort kırıkkale escort bolu escort amasya escort niğde escort uşak escort edirne escort çorum escort osmaniye escort zonguldak escort van escort erzincan escort söke escort nazilli escort kuşadası escort efeler escort didim escort çine escort bodrum escort fethiye escort marmaris escort dalaman escort menteşe escort milas escort ortaca escort seydikemer escort çerkezköy escort çorlu escort ergene escort kapaklı escort malkara escort süleymanpaşa escort akhisar escort alaşehir escort salihli escort şehzadeler escort soma escort turgutlu escort yunusemre escort bandırma escort altıeylül escort ayvalık escort bigadiç escort burhaniye escort gönen escort karesi escort susurluk escort ayvacık escort biga escort çan escort gelibolu escort yenice escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort yomra escort karakoçan escort kovancılar escort altınordu escort fatsa escort perşembe escort ünye escort tavşanlı escort simav escort domaniç escort eğirdir escort yalvaç escort ardeşen escort cayeli escort fındıklı escort pazar escort afşin escort dulkadiroğlu escort Elbistan escort onikişubat escort pazarcık escort türkoğlu escort altınova escort çiftlikköy escort çınarcık escort bulancak escort espiye escort eynesil escort görele escort piraziz escort tirebolu escort yağlıdere escort sorgun escort sarıkaya escort çayıralan escort boğazlıyan escort akdağmadeni escort erbaa escort niksar escort turhal escort zile escort viranşehir escort suruç escort siverek escort karaköprü escort haliliye escort eyyübiye escort akçakale escort zara escort Yıldızeli escort suşehri escort şarkışla escort gemerek escort kozluk escort sason escort aziziye escort horasan escort oltu escort palandöken escort yakutiye escort ayancık escort boyabat escort gerze escort kaman escort mucur escort ermenek escort sarıveliler escort keskin escort yahşihan escort gerede escort göynük escort mengen escort mudurnu escort göynücek escort gümüşhacıköy escort merzifon escort suluova escort taşova escort bor escort çamardı escort ulukışla escort banaz escort eşme escort sivaslı escort havsa escort ipsala escort keşan escort osmancık escort sungurlu escort bahçe escort hasanbeyli escort kadirli escort toprakkale escort alaplı escort çaycuma escort ereğli escort kilimli escort başkale escort ipekyolu escort özalp escort tuşba escort kemah escort refahiye escort tercan escort üzümlü escort http://www.ddtshanghaiescort.com Antalya escort Bursa escort Mersin escort Aydın escort Balıkesir escort Çanakkale escort Kıbrıs escort Kütahya escort Manisa escort Muğla escort Tekirdağ escort Trabzon escort Yalova escort Isparta escort Maraş escort Ordu escort Rize escort Sivas escort Afyon escort Aksaray escort Giresun escort Şanlıurfa escort Yozgat escort Erzurum escort Amasya escort Çorum escort Tokat escort Uşak escort Van escort Bolu escort Burdur escort Kırşehir escort Niğde escort Osmaniye escort Zonguldak escort Düzce escort Edirne escort Erzincan escort Karabük escort Karaman escort Kastamonu escort Kırıkkale escort Kırklareli escort manavgat escort alanya escort belek escort aksu escort finike escort gazipaşa escort güllük escort kaş escort kemer escort kepez escort konyaaltı escort korkuteli escort kumluca escort lara escort muratpaşa escort serik escort gemlik escort gürsu escort inegöl escort iznik escort mudanya escort nilüfer escort orhangazi escort osmangazi escort yıldırım escort kuşadası escort didim escort nazilli escort söke escort efeler escort bandırma escort altıeylül escort edremit escort karesi escort susurluk escort bodrum escort gümbet escort turgutreis escort dalaman escort fethiye escort köyceğiz escort marmaris escort çerkezköy escort çorlu escort kapaklı escort süleymanpaşa escort meram escort anamur escort erdemli escort mezitli escort silifke escort tarsus escort akhisar escort salihli escort soma escort turgutlu escort girne escort lefkoşa escort biga escort çan escort gelibolu escort dinar escort emirdağ escort sandıklı escort merzifon escort suluova escort taşova escort yeşilyurt escort gerede escort mengen escort bucak escort kadirli escort osmancık escort sungurlu escort akçakoca escort ipsala escort keşan escort kilimli escort üzümlü escort aziziye escort palandöken escort yakutiye escort bulancak escort espiye escort tirebolu escort safranbolu escort lüleburgaz escort gediz escort simav escort tavşanlı escort elbistan escort fatsa escort ünye escort ardeşen escort çayeli escort birecik escort eyyübiye escort haliliye escort siverek escort suruç escort viranşehir escort kangal escort şarkışla escort suşehri escort yıldızeli escort erbaa escort niksar escort turhal escort akçaabat escort araklı escort of escort ortahisar escort sorgun escort www.elmasajeinfantil.com istanbul masaj salonu ankara masaj salonu izmir masaj salonu bursa masaj salonu antalya masaj salonu adana masaj salonu konya masaj salonu şanlıurfa masaj salonu gaziantep masaj salonu kocaeli masaj salonu mersin masaj salonu diyarbakır masaj salonu hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu tekirdağ masaj salonu sakarya masaj salonu denizli masaj salonu muğla masaj salonu bağcılar masaj salonu bahçelievler masaj salonu esenler masaj salonu esenyurt masaj salonu kadıköy masaj salonu kağıthane masaj salonu kartal masaj salonu küçükçekmece masaj salonu maltepe masaj salonu pendik masaj salonu sultangazi masaj salonu ümraniye masaj salonu üsküdar masaj salonu aliağa masaj salonu alsancak masaj salonu bayraklı masaj salonu bornova masaj salonu buca masaj salonu çeşme masaj salonu çiğli masaj salonu gaziemir masaj salonu karşıyaka masaj salonu konak masaj salonu menemen masaj salonu ödemiş masaj salonu torbalı masaj salonu çankaya masaj salonu keçiören masaj salonu mamak masaj salonu polatlı masaj salonu sincan masaj salonu alanya masaj salonu belek masaj salonu kaş masaj salonu kemer masaj salonu korkuteli masaj salonu lara masaj salonu manavgat masaj salonu serik masaj salonu side masaj salonu didim masaj salonu efeler masaj salonu kuşadası masaj salonu nazilli masaj salonu altıeylül masaj salonu bandırma masaj salonu edremit masaj salonu karesi masaj salonu susurluk masaj salonu gemlik masaj salonu gürsu masaj salonu inegöl masaj salonu mudanya masaj salonu nilüfer masaj salonu osmangazi masaj salonu yıldırım masaj salonu biga masaj salonu çan masaj salonu gelibolu masaj salonu adıyaman masaj salonu afyon masaj salonu ağrı masaj salonu aksaray masaj salonu amasya masaj salonu ardahan masaj salonu artvin masaj salonu bartın masaj salonu batman masaj salonu bayburt masaj salonu bilecik masaj salonu bingöl masaj salonu bitlis masaj salonu bolu masaj salonu burdur masaj salonu çanakkale masaj salonu çankırı masaj salonu çorum masaj salonu düzce masaj salonu edirne masaj salonu elazığ masaj salonu erzincan masaj salonu erzurum masaj salonu eskişehir masaj salonu giresun masaj salonu gümüşhane masaj salonu ığdır masaj salonu ısparta masaj salonu karabük masaj salonu karaman masaj salonu kastamonu masaj salonu kilis masaj salonu kırıkkale masaj salonu kırklareli masaj salonu kırşehir masaj salonu uşak masaj salonu kütahya masaj salonu malatya masaj salonu mardin masaj salonu nevşehir masaj salonu niğde masaj salonu ordu masaj salonu trabzon masaj salonu osmaniye masaj salonu rize masaj salonu siirt masaj salonu sinop masaj salonu sivas masaj salonu tokat masaj salonu karahayıt masaj salonu pamukkale masaj salonu nizip masaj salonu şahinbey masaj salonu şehitkamil masaj salonu antakya masaj salonu defne masaj salonu iskenderun masaj salonu darıca masaj salonu gebze masaj salonu gölcük masaj salonu izmit masaj salonu körfez masaj salonu akşehir masaj salonu beyşehir masaj salonu ereğli masaj salonu karatay masaj salonu meram masaj salonu selçuklu masaj salonu akhisar masaj salonu alaşehir masaj salonu soma masaj salonu turgutlu masaj salonu akdeniz masaj salonu anamur masaj salonu erdemli masaj salonu mezitli masaj salonu silifke masaj salonu tarsus masaj salonu toroslar masaj salonu yenişehir masaj salonu bodrum masaj salonu dalaman masaj salonu fethiye masaj salonu köyceğiz masaj salonu marmaris masaj salonu menteşe masaj salonu milas masaj salonu adapazarı masaj salonu serdivan masaj salonu atakum masaj salonu çarşamba masaj salonu ilkadım masaj salonu eyyübiye masaj salonu siverek masaj salonu viranşehir masaj salonu çerkezköy masaj salonu çorlu masaj salonu erbaa masaj salonu