Boston Dynamics’in robotu Spot, 74.500 dolar !

 

Robot kopekler artik satista. Teknoloji devi Boston, piyasaya robot kopekler surdu!!

Robot üreticisi Boston Dynamics, dört ayaklı köpek robotu Spot’ı genel satışa sunma kararı aldı. Bu satış için shop.bostondynamics.com adlı e-ticaret sitesini de açan şirket, resmi satış sitesi üzerinden siparişler almaya başlayacak. Bundan böyle isteyen ABD’li firmalar, kendi robot köpekleri Spot’a sahip olabilecek. Satış şimdilik sadece ABD içerisinde. Yani ABD dışından firmalar Spot’ı sipariş edemiyor.

Boston Dynamics‘in Spot’ı 74.500 dolara satışa sunduğunu da bu noktada belirtmemiz gerekiyor. Bu fiyat her ne kadar bazı çevrelerce eleştirilere sebep de olsa, satışa sunulan versiyonun Spot Explorer olarak geçtiğini söylememiz gerekiyor. Yani bu robotun bir geliştirici kit’i olarak görülebilir. Fiyatın da yüksek olması bu yüzden. Aynı zamanda Aynı zamanda Spot’ın aksesuarları ve yan ürünleri de mevcut. Farklı portlar, kameralar, işlemci ve grafik kartları ile robot konfigre edilebiliyor. Burada da ürün fiyatlarının hiç de uygun olmadığını görüyoruz.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir