Dinozorlar bugün yaşasaydı...

Dinozorlar bugün yaşasaydı…

Dünya’nın eski ev sahibi dinozorlar, çok uzun süre önce soyları tükenerek tarihten silindiler. Peki ama kendi kendinize hiç şu soruyu sordunuz mu: Eğer dinozorlar ölmeseydi ve bugün yaşasalardı ne olurdu? Günümüzde dinozorlar yaşasaydı nasıl görünürlerdi? Dinozorların yaşadığı bir Dünya üzerinde nasıl bir yaşam olurdu?

Şurası kesin, 66 milyon yıl öncesine göre çok daha farklı bir Dünya söz konusu olacaktı. Hatta dinozorlar bile, o günlerde yaşayan dinozorlardan muhtemelen çok farklı olacaklardı.

Popular Science Türkiye de Youtube kanalında bu soruyu soruyor ve bir yanıt arıyor. Hemen aşağıdaki videoda, Popular Science’ın konu hakkındaki eğlenceli tahminlerini bulacaksınız…

Dinozorlar Yok Olmasaydı Ne Olurdu? | Popular Science TürkiyeDinozorlar Yok Olmasaydı Ne Olurdu? | Popular Science TürkiyeGelin, birlikte 66 milyon yıl öncesine gidelim, Dünya’nın eski ev sahibi dinozorlara göz atalım ve kendimize şunu soralım: Dinozorlar ölmeseydi ne olurdu? Daha fazla bilim için Popular Science’ı sosyal ağlarda takip etmek için tıklayın! Facebook için; Twitter için; Instagram için; Podcast için; Bu kanal Popular Science Türkiye’nin resmi YouTube hesabıdır! #PopularScienceTürkiye

Paylaş
Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir