Edge, Chrome'u "tehdit ediyor"

Edge, Chrome’u “tehdit ediyor”

Yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge, Microsoft’un uzun zamandır ürettiği en iyi tarayıcı olarak kabul ediliyor ve web tarayıcısı pazarının tartışmasız hakimi Chrome karşısında pazar payı mücadelesine sert bir şekilde devam ediyor. Microsoft, kısa süre önce tarayıcısının 600 milyon kullanıcıya ulaştığını ve daha fazlasını elde etmeyi hedeflediğini açıkladı.

Microsoft’un böyle bir rakamı açıklarken geniş kapsamlı bir duyuru yapacağını düşünürdük, ancak firma blog üzerinden oldukça mütevazı bir açıklama ile yetindi. Microsoft’un bu rakamları nasıl elde ettiği bilinmiyor, ancak bu kadar yükseklere ulaştığına inanmak çok zor değil. Tarayıcı, kısa süre önce ABD tarayıcı pazarında Firefox’u geride bırakmıştı, şimdi Chrome’un pastasından dilimler almaya başlıyor. Bu arada, Edge’in popülerliğinin artması sadece Microsoft desteğinden dolayı değil. Oldukça başarılı bir yazılım olan Edge üzerinde ciddi geliştirme çabaları mevcut ve programın sunduğu yeni özellikler oldukça ilgi çekici.  

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir