facebook

Facebook , Yandex İle Ortak Çalışma mı Yapacak ?

Facebook sosyal medya platformları rakiplerinden geri kalmamak için,  rus dev yandex ile anlaştı. Facebook girişinde yandexin reklam vereceğine dair sözler ise amerika ve rusyada iyice çalkalanmaya başlandı.
Google ve instagram ile de ortak çalışma yapacak olan Facebook, yandex ile olan anlaşma maddelerini sır gibi saklıyor. Şirketlerden ise şu ana kadar resmi bir haber gelmedi.
Google çeviri ile aynı alt yapıyı kullanmak isteyen  facebook, bu aralar rakipleri ile iş yapmak için kendini riske atıyor.
Instagram ise, instagram giriş sayfası ve diğer kategorileri tekrardan revize edeceğini duyurdu.  Gizli ortağı Facebook ise açıklama yapmakdan çekiniyor.
Facebook gibi sosyal medya şirketleri hayatın içindeyken koronavirüs pandemisi nedeniyle hayatımıza daha çok dahil olacak. Evdeki günlerde sosyal platformlarla bir pencere olarak kabul edilen bu tür şirketler, üye sayılarını ciddi oranda yükseltti. Facebook bunlar içerisinde bilinen en geniş üye sayısına sahip. Facebook platformunun kurucusu Mark , her geçen gün büyüyen şirketin zarar görmemesi için yeni doğrulama adımları getiriyor. Zuckerberg tarafından bahsedildiğine göre, doğrulama adımları aslında bireysel kullanıcılar için değil de popüler sayfaların arkasındaki kişiler için yapılacak. Böylece çok daha dürüst bir platform kurulması isteniyor.
Facebook sahte hesapları kapatmakta çok kararlı
Çok ciddi bir takipçi sayısı olan sayfaları yönetenlerin ne gibi bir amaç taşıdığının bilinmesi gerektiği büyük önem taşıyor. Facebook bu nedenle böyle bir adım attı. 2020 yılı  ABD başkanlık seçimleri yüzünden verilmiş bir karar olduğu konusunda ise birçok kişi hemfikir.
Bu tür sayfalar yöneten kişilerin kimlik bilgilerinin aslında kim olduklarından daha çok seçim kampanyalarına yaklaşımları merak ediliyor. Geçtiğimiz hafta Trump’ın twitter’a karşı başlattığı kavganın sonrasında böyle bir açıklamanın yapılması oldukça doğal. Mark Zuckerberg yaptığı röportajda, sosyal ağların ve genel olarak özel şirketlerin hakikat hakemliğine soyunmaması gerektiğini söylemişti.
Ayrıca ünlü Ceo politikacıların ağzından çıkan her sözün çok önemli olduğunu söyledi. Kimlik doğrulama işlemine ilk olarak viral hale gelen geniş kitleye sahip sayfalarla başlanacak. Sizce Facebook tarafından atılan bu adım doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz
Instagram, hikayeler kısmında yeniliğe gitmeyi planlıyor. Instagram şu anda çift katlı hikaye akış özetini test ediyor.
Instagram Hikayeler Bölümü İki Katlı Olabilir
Milyonlarca insan tarafından kullanılan Instagram, artık hayatımınızın bir parçası haline geldi. Bir zamanlar Facebook’u herkes kullanırken, şimdi Instagram hesabı olmayan yok diyebiliriz. Instagram hikayeler de tıpkı akış gönderileri kadar önem taşıyor. Hatta bazen gönderilere bakmasak bile, hikayelere girip çıkıyoruz.
Instagram şimdi bazı kullanıcılar ile birlikte çift katlı hikaye akışını test ediyor. Bazı kullanıcılar bu durumu fark etti ve konu ile ilgili yorumlarda bulundu. Instagram ise şu açıklamayı yaptı: “Instagram deneyiminizi iyileştirmenin yollarını her zaman test ediyoruz.”
Instagram’da normalde tek sıra halinde gördüğümüz hikayeler, bu güncelleme ile iki sıra halide geliyor. Tabi burada birisinin hikayesini bulmanız daha da kolaylaşıyor. Ancak böyle bir işleme gerek var mı tartışma konusu. Zaten Instagram’da daha fazla etkileşimde bulunduklarınız veya yeni hikaye atmış kişiler ilk sıralarda yer alıyor.
Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir