iPhone 12 Pro'ya iOS 4 geldi

iPhone 12 Pro’ya iOS 4 geldi

Bir Mart ayında düzenlenen etkinlikte iOS 4’ün tanıtımının üzerinden tam 11 yıl geçti. Artık karşımıza iOS 15 var ve Apple artık iPhone 13 serisine hazırlanıyor. 11 yıl önce tanıtılan iPhone 4‘ten bu yana çok şey değişti ve yeni iOS sürümleri ile beraber de yazılım tarafından da büyük değişiklikler gördük. Ancak öte yandan herkesin içinde bir nostalji duygusu var ve bu duygu bazı geliştiricilere de ilham vermeyi sürdürüyor.

Today is Launch Day ??

Introducing OldOS — iOS 4 beautifully rebuilt in SwiftUI.

* ?? Designed to be as close to pixel-perfect as possible.
*?? Fully functional, perhaps even usable as a second OS.
* ??? Fully open source for all to learn, modify, and build on. pic.twitter.com/K0JOE2fEKM

— Zane (@zzanehip) June 9, 2021

Zane adındaki bir geliştirici, Apple’ın 11 yıl öncesi iOS 4 sürümünü yeniden gün yüzüne çıkartmış. Hazırladığı yeni bir uygulama ile iOS 4’ü yeni iPhone’larda çalıştırılabilmesini sağlayan geliştirici, böylece nostalji yaşamak isteyenlere bu imkanı sağlıyor.

Hemen burada indirilmek üzere sergilenen uygulama şu an beta süresinde ve şu an bu kota dolmuş durumda. Eğer siz de iOS 4’ü iPhone 12 Pro‘nuzda çalıştırmak istiyorsanız, takipte kalmak isteyebilirsiniz.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir