Office'te bir dönem sona eriyor

Office’te bir dönem sona eriyor

Microsoft, Office 365 uygulamalarında, özellikle de Word’de kullanılan varsayılan yazıtipini değiştirmeye karar verdi. Ancak bu değişikliğe kullanıcılar karar verecek. Önlerine gelen 5 seçenekten birini tercih etme imkanına sahip olacaklar.

Bir Microsoft 365 blog gönderisinde belirtildiğine göre, beş seçenek şunlar: Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford ve Grandview. Bu resmi bir oylama olmasa da, yazılım devi kullanıcıları sosyal medyaya yöneltiyor ve Twitter’da seslerini duyurmaya teşvik ediyor.  

Calibri Yazı Tipinin Saltanatı Bitiyor

Bildiğiniz gibi, şu anda Microsoft’un seçtiği mevcut varsayılan yazı tipi Calibri ve hükümdarlığı 2007’den beri sürüyor. Daha öncesinde Times New Roman kullanılıyordu.

Hangi yazı tipinin sonunda yeni varsayılan olarak Calibri’nin yerine geçeceği henüz belli olmasa da şu anda Office kullanıyorsanız bu beş seçeneği kontrol edip en çok beğendiğinizi seçebilirsiniz.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir