12 yaşında ama yaptığı inanılmaz

PlayStation VR’a Samsung imzası

Samsung, kendi sanal gerçeklik başlığı ile ilgili çalışmalarını rafa kaldırmış olabilir, ancak şirket bu konuda farklı markalarla olan iş birliklerini sürdürüyor. Sony’nin yeni nesil PlayStation VR sanal gerçeklik başlığı PSVR 2’ye yönelik planları bulunan Samsung’un, Sony ile bu konuda iş birliği yapması bekleniyor.

Birçok VR başlık üreticisinin LCD ekran teknolojisini benimsediğini biliyoruz. Ancak buna karşın Sony, daha yüksek çözünürlük ve daha kaliteli bir görüntü için Samsung’un OLED teknolojisini kullanmak istiyor.

Bloomberg’in haberine göre Sony, PSVR 2 sanal gerçeklik başlığı için Samsung’un OLED ekran teknolojisini kullanacak. Sony, PSVR 2’yi 2022 tatil sezonu için tüketicilere hazır hale getirmeyi planlıyor.

Sony’nin ilk sanal gerçeklik başlığı olan PSVR, 2016 yılında piyasaya çıkmış ve yine Samsung tarafından üretilen 120Hz tazeleme hızına sahip AMOLED paneli kullanmıştı. 5.7 inç büyüklüğünde olan bu ekranın çözünürlüğü ise 1920×1080 pikseldi.

PSVR 2 için iddia edilen Samsung yapımı OLED ekranın teknik özellikleri ise şimdilik bilinmiyor. Fakat daha yüksek çözünürlük ve daha yüksek piksel yoğunluğuna sahip olacağını tahmin etmesi hiç de güç değil.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir