Tavuk parçasına 100.000 dolar verdi

Tavuk parçasına 100.000 dolar verdi

İnternet üzerinde yapılan garip satışlara bir yenisi daha eklendi. Bir McDonald nugget’ı, eBay’de 99.997 dolarlık inanılmaz bir satış ile yeni sahibine kavuştu. Peki basit bir nugget parçasına bu parayı veren kişi neden verdi?

Nugget’ı farklı kılan tek özelliği, Among Us karakterleri ile olan benzerlik. 2018 yılında piyasaya çıkan Among Us oyunu, özellikle 2020 yılında büyük bir popülerlik kazandı.

Açık artırma aslında 0,99 dolarlık bir fiyatla başladı. 148 teklif sonrasında bu fiyat 40.000 doları buldu. Sonuçta ise dün, bu nugget parçası, 100.000’dolara dayanan bir fiyat ile satıldı.

Satıcı, ilanında nugget parçasını “kullanılmış” olarak işaretlemişti ve teslimatın “donuk olarak” gerçekleşeceğini duyurmuştu. Alıcının, uğruna ufak bir servet döktüğü bu nugget parçasına kavuşup kavuşmadığını henüz bilmiyoruz. Şanslı teklif sahibinin yalnızca 5 tekliflik bir geçmişi bulunuyor ve %80 pozitif değerlendirmeye sahip.

Bize düşense, alıcıya 100.000 dolarlık nugget parçası ile mutluluklar dilemek…

nugget

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir