Teknoloji daha hızlı uçuruyor

Teknoloji daha hızlı uçuruyor

İnsanoğlu uçmayı öğrenebilmek için on binlerce yıllık bir medeniyet kurmak ve teknoloji geliştirmek zorunda kaldı. Ancak bu kadar büyük çabayla edindiğimiz teknolojinin değerini bilmediğimizi, onu kaybeder gibi olunca anladık.

Pandemi nedeniyle uçuşlar durdurulduğunda, bir şehirden diğerine, bir ülkeden diğerine atlarla haftalar boyunca yol almak zorunda kalan Orta Çağ insanından bile çaresiz duruma düştük, çünkü artık atımız olmadığı gibi artık sınırların olmadığı bir dünyada canımızın istediği yere at sürebildiğimiz ve rahatça girip çıkabildiğimiz çağlarda da yaşamıyoruz.

Bu açıdan bakınca, medeniyetin insanoğluna bir zincir vurduğunu ve seyahat özgürlüklerini elinden aldığını da söyleyebiliriz ancak bu konuyu daha rasyonel olarak incelemek gerekirse, modern sınırların toplulukların ekonomik ve sosyal şartlarını iyileştirmek, farklı kültürlerin birbirlerini taciz ettiği saldırganlıkları önlediğini ve toplulukların kendi eko sistemleri içinde daha sağlıklı yaşamlar kurarak birbirleriyle etkileşime girdiğini kabul etmemiz de gerekiyor.

Evet artık atımıza binip, veya arabalarımıza atlayıp dünyanın istediğimiz ülkelerine kontrolsüzce girip çıkamıyoruz ama yaşadığımız köyleri, kasabaları da atlı eşkıyaların, rakip devletlerin desteklediği militanların basıp masum insanlara zarar veremediği, daha güvenli, daha kuralları ve geleceği belli, daha stabil yaşamlar kurmayı başarıyoruz. Medeniyetin bir de bu yönünü hatırlamak gerekiyor. Sınırlar, insanları sınırlamak için değil de insanları birbirinden korumak için de işlev görüyor, bunu da unutmamak lazım.

Öte yandan, insanoğlunun elinden özgürce seyahat etme imkanını alan medeniyet, ona istediği yere kayıt altında ama çok daha hızlı gitme imkanını da sundu. Pandemi nedeniyle uçak yolculukları hayatımızdan çıktığında bunun değerini de anladık.

Bugün artık, pandemi şartları yavaş yavaş ortadan kalkarken, seyahat imkanlarımız yeniden hayatımıza girdi ve şimdi online olarak, gitmek istediğimiz rotada uçak biletlerimizi hızlıca alıp, seyahat planımızı yapıp yola çıktığımızda, birkaç saatte hedefimize ulaşabiliyoruz.

Uzun yıllara dayanan deneyimiyle geliştirdiği güvenli alt yapısı sayesinde dijital alışverişi çok pratik bir sürece dönüştüren Hepsiburada, şimdi uçak bileti arama servisi Hepsifly ile yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz destinasyonlar için var olan tüm uçuşları listeleyerek, bütçenize, şartlarınıza, seyahat planlarınıza en uygun uçak bileti için seçim yapmanıza destek oluyor. Trabzon İstanbul Ankara uçak bileti veya Adana Ankara uçak bileti ya da dilediğiniz başka bir destinasyon.

Hatta, dünyada gitmek istediğiniz başka herhangi bir lokasyon için, tüm uçak biletleri artık Hepsifly güvencesiyle dakikalar içinde rezerve edilip satın alınabiliyor. Bu yıl tatilinizi planlarken, bu başarılı hizmeti de kullanarak hayatınızı ve seyahatlerinizi çok pratik hale dönüştürebilirsiniz.

Uçmaya artık eskisinden çok daha hazırız.

ADVERTORIAL

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir