Tesla'dan Cybertruck müjdesi

Tesla’dan Cybertruck müjdesi

Tesla’dan merakla beklenen Cybertruck elektrikli aracıyla ilgili yayılan yeni haberlere göre, aracın üretimi bu yıl başlayacak. Ancak bunun gerçekten böyle mi olduğu, yoksa Ford’un F-150 Lightning açıklamasıyla yarattığı fırtınayı biraz hafifletmek için bir taktik mi olduğuna dair soru işaretleri bulunuyor. Zira Ford’un tanıtımından hemen sonra Toyota da Tundra ile elektrikli arazi aracı açıklamaları kervanına katılmıştı.  

Bir Twitter kullanıcısının mesajlarına göre, Tesla, Cybertruck rezervasyonu yapmış olan kullanıcılara üretimin 2021 yılının sonlarına doğru başlayacağını haber veren mesajlar göndermeye başladı. Bilindiği gibi Tesla ilk defa 2019’da duyurduğu Cybertruck konusunda uzun süredir bir açıklama yapmıyordu, bu yüzden bu yeni haberlerin zamanlaması oldukça ilginç olarak değerlendirildi.

Haberlere göre üretim Tesla’nın Teksas’taki yeni fabrikasında gerçekleştirilecek. Burada ayrıca Model Y ve Semi modellerinin de üretileceği düşünülüyor. Görülen o ki, yakın zamanda Cybertruck ile ilgili yeni haberler de duyacağız.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir