12 yaşında ama yaptığı inanılmaz

…Ve nihayet piyasaya çıktı

Üç yıl önceki ilk duyurusundan beri defalarca ertelenen, adeta bir yılan hikayesine dönüşen Atari VCS nihayet piyasaya çıktı. Konsol, dünden beri Atari web sitesi, Best Buy ve Micro Center aracılığıyla satın alınabiliyor. Atari’nin web sitesinde, konsolun iki versiyonu mevcut. 300 dolarlık Oynx temel sistemini alabilir veya 400 dolar verip beraberinde bir joystick ve Xbox benzeri oyun kumandası ile gelmesini sağlayabilirsiniz. Her iki kablosuz çevre birimi ayrı olarak alındığında 60 dolara satılıyor.

100 ücretsiz retro oyun içeren bir koleksiyon olan Atari Vault ile birlikte gelen konsol, aynı zamanda bir PC olarak da kullanılabiliyor. Windows, Linux ve ChromeOS dahil olmak üzere çoğu modern masaüstü işletim sistemini çalıştırabiliyor ve üzerine Google’ın Chrome web tarayıcısı yüklü olarak geliyor. Atari VCS ayrıca Antstream’in Arcade oyun abonelik hizmeti ile çeşitli eski platformlardan binlerce retro oyunu yükleyip oynama seçeneği de sunuyor.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir