WhatsApp'tan "yılbaşı rekoru"

WhatsApp’tan “yılbaşı rekoru”

WhatsApp, yeni yıl ile birlikte yepyeni bir rekora daha imza attı. Facebook’un sahip olduğu sohbet uygulaması, 2020 yılbaşında 1,4 milyar görüntülü ve sesli arama ile ulaşılması güç bir rekor kırdı. Bu rekor, WhatsApp’ta tek bir günde yapılan en fazla görüşme olarak kayıtlara geçti. Aynı tarihte geçtiğimiz yıl, bunun yarısı kadar görüşme olmuştu.

Elbette, diğer sohbet uygulamaları da kendi sınırlarını zorladı. Facebook Messenger, ortalama bir günden neredeyse iki kat daha fazla çağrı ile ABD’de şimdiye kadarki en büyük grup video görüşmesi hacmine sahip oldu. Facebook Live ve Instagram Live’da da dünya çapında 55 milyon yayın yapıldı.

Facebook, bu zaferlerini kutlarken geliştirme sözü vermeyi de ihmal etmiyor. “Benzeri görülmemiş verimlilik iyileştirmeleri” yapacağını söyleyen internet devi, pandemi sırasında çeşitli uygulamalarının yükünü kaldırması için altyapısını güçlendirmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir