Windows 11 sahneye çıkmaya başladı

Windows 11 sahneye çıkmaya başladı

AdDuplex, birkaç ay süren bir boşluktan sonra temmuz Windows sürümü kullanım raporunu açıkladı. Rapor, AdDuplex SDK kullanan 5.000’den fazla Microsoft Store uygulamasından alınan veriler ışığında hazırlandı. Bu ayın en önemli gelişmesi, Windows 11’in bilgisayarlarda kendini göstermesi. Windows 10 cephesinde ise, Mayıs ayında yayınlanan 21H1 sürümünün kullanım oranının %26’ya ulaştığı görülüyor.

Windows 10 21H1’in bu kullanım rakamları ile beraber, Windows’un son üç sürümünün kullanım oranının artık %88 seviyelerine ulaştığı görülüyor. En çok kullanılan sürüm %36,3 ile 20H2. 2004 sürümü ise %24,6 ile arkasından geliyor. Windows 11 kullanıcıları bu pastanın yüzde 1’lik bir kısmını oluşturuyor. Tabii ki bahsettiğimiz bu yüzde 1’lik kısım, Windows 11’in deneme sürümlerini kullanıyor.

Temmuz Windows kullanım oranlarını aşağıdaki grafikte detaylarıyla görebilirsiniz…

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir