32 yıllık Game Boy artık "online"

32 yıllık Game Boy artık “online”

Nintendo’nun yılların eskitemediği mobil oyun konsolu Game Boy, hala çok sayıda oyun severin gözde oyun konsolları arasında yer alsa da, üzerinden geçen 32 yıl artık onu tarihin tozlu sayfaları arasına yerleştirmiş durumda. Fakat bunca yıla karşın halen Game Boy haberleri okumayı sürdürüyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir Game Boy fanı, 30 yıllık bu mobil oyun konsolu atasını dev bir tasarımla yeniden hayata döndürmüştü. Şimdi ise Game Boy, internete açılıyor.

Bir hacker, Game Boy üzerine çalışmış ve bu minik oyun konsolunu internet üzerinden çoklu oyuncu moduna kavuşturmuş. Böylece internet üzerinden 2 Game Boy sahibi karşılıklı olarak aynı oyunu oynayabiliyorlar.

Online Multiplayer on the Game BoyOnline Multiplayer on the Game BoyIn this video I will show you how I connected the Game Boy Tetris to the internet! Links: – Buy the adapter kit: – LiveOverflow: – Patreon: – Twitter: – Discord: – Server: – Frontend: – Firmware: Timestamps: 00:00? – Intro 01:13? – The Link Cable Protocol 01:57? – Architecture 02:39? – Hardware setup 03:59 – WebUSB! 04:42 – The Frontend 05:27 – The Server 06:20 – A wild LiveOverflow appears! 07:19 – 3 Players!

Bunu nasıl yaptığını hemen yukarıdaki videoda açıklayan hacker, aynı işlevin Game Boy Color, Game Boy Pocket ve Game Boy Advance konsollarında da çalıştığını söylüyor.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir