Huawei Mate Xs

Huawei Mate Xs 30.000 TL ! O Bir Ejdarha mı ? Yoksa Sadece Kelebek mi ?

O Bir Ejdarha mı ? Yoksa Sadece Kelebek mi ?

Teknoloji gün geçtikçe daha çok ileriye gidiyor. Şimdi ki tasarım ise, minik ejdarha Huwai !  Ateş mi püskürür ? Yoksa Kelebek gibi uçacak mı ?  Bu iki olay arasında baya gidip geleceğiz gibi görünüyor.

 

Karşımızda tasarımıyla bugüne kadar gördüğümüz akıllı telefonlara göre oldukça farklı ve yenilikçi  bir akıllı huwai cep telefonu var. Katlanabilir akıllı telefonlar, telefonların yeni jenerasyonu olarak önümüzdeki seneler içinde  daha çok sık göreceğimiz modeller arasında olacak, ama şu ana kadar bu modeller çok nadir olarak piyasada bulunuyor diyebiliriz.
8 GB RAM ile karşımıza çıkan telefonun 512 GB depolama seçeneği bulunuyor. EMUI 10 ile kurulu gelen Xs modeli için renklerin de iki seçenek ile geldiğini söyleyebiliriz. Kırmızı ve Yeşil olarak sunulan renkler farklı alternatif arayanlar için güzel gibi duruyor.
Bağlantı tarafında USB-C portuna sahip olan akıllı telefon, 5G desteği ve  5.4 mm bir kalınlığa sahip, en kalın kısmında ise bu kalınlık 11mm’ye kadar ulaşıyorOLED ekran teknolojisinin yer aldığı telefonun, menteşe kısmına gelindiğinde işlerin sağlam bir şekilde çözüldüğü görülüyor. Telefon tahmin edildiği üzere gücünü Kirin 990 yonga setinden alıyor.
Tam da beklendiği gibi özelliklere sahip olan akıllı telefonun en dikkat çekici özelliği normal telefon halinden genişleyen ekran moduna geçişte görülüyor. Sağ tarafta bulunan bir tuş ile ekranın genişlediğini, rahat bir şekilde kitap bile okunduğunu görüyoruz.
Huawei Mate Xs Teknik Özellikleri
  • İşlemci: Huawei Kirin 990 5G
  • Ekran: 6,6 inçlik OLED ekran, 1148×2480(FHD+) Piksel, 6.3 İnç OLED ekran, 892×2480 Piksel
  • RAM: 8 GB RAM
  • Depolama: 512 GB
  • Arka Kamera: 40 MP Ana Kamera + 16 MP Ekstra Geniş Açı + 8 MP Telefoto Kamera + TOF 3D Kamera
  • Batarya Kapasitesi: 4500 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 10
  • Renk Seçenekleri: Mavi
Ekran açıkken mesajlarınızı kontrol ederken bir yandan video izleyebilir, sosyal medya güncellemelerinizi görüntülerken diğer yandan farklı uygulamalarda gezinebilirsiniz. Bu konuda Çoklu Pencere özelliği yardımcı oluyor. Ekranın sağından çektiğinizde açılan kısayol menüsü üzerinden bir uygulama simgesini tutup ekrana taşıyarak ekranı bölebiliyor ve iki farklı uygulamayı yan yana kullanabiliyorsunuz. Ayrıca yine kayan pencere özelliğini kullanarak da bir uygulamayı pencere içinde de görüntüleyebiliyorsunuz.
Bunun yanı sıra AppGallery uygulama mağazasında MoreApps adında 3’üncü parti çözümü de yer alıyor. Bu uygulama üzerinden de dünya çapında ve yerel olarak en iyi uygulamalara göz atabiliyor ve bunları telefonunuza kolayca yükleyebiliyorsunuz. Elbette TwitterMessengerInstagramGoogle Haritalar ve daha pek çoğunu bu market üzerinden indirebildiğiniz gibi, ayrıca Facebook ve WhatsApp‘ı da yine kendi sitelerinden kolayca telefona indirebilmeniz mümkün. YouTube‘u da yine Huawei Browser üzerinden basitçe görüntülyebiliyorsunuz.
Mate Xs için batarya özelliklerine gelecek olursak, burada karşımıza ekranın büyümesiyle birlikte desteğin sağlanması için bataryanın iki farklı şekilde yer aldığı görülüyor. 4.500 mAh’lik iki adet batarya kurulumu olan telefonun, 55W SuperCharge şarj desteğinin bulunduğunu söyleyelim. Bataryanın aşırı ısınmasını önlemek için de özel bir soğutma teknolojisinin yer aldığı telefonun oldukça güçlü olduğu söyleniyor.
Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir