Artık güvenlik Tapo'ya emanet

Artık güvenlik Tapo’ya emanet

Akıllı ev ürünlerine yatırımını sürdüren TP-Link®, Tapo serisi akıllı ev çözümlerine dış mekan güvenlik kamerasını da ekledi. Tapo C310, dış mekanlarda kullanım için geliştirilmiş, kurulumu son derece kolay olan, yüksek kaliteli görüntü sunan bir kamera. Diğer Tapo kameralar gibi kaliteli ve güvenli olan ürün, uygun fiyata sahip.

Tapo C310, ev ve küçük ofislerin güvenliği için geliştirilmiş. Kurulumu son derece kolay; hem Ethernet kablosu ile hem Wi-Fi ile ağa dahil olabiliyor. Bu açıdan kullanıcılara esneklik sağlıyor. Dış mekan koşullarına uygun olarak geliştirilen ve IP66 sertifikasına sahip olan kamera, yağmurlu, tozlu, zorlu hava koşullarında çalışabiliyor. Dış cephede duvara, pencere pervazına, kapıya, istenen her yere monte edilebilen kamera ile evler daha güvende oluyor.  

Hareket algılama ve bildirim…

Tapo C310 dış mekan kamerası, hareket algılama özelliğine sahip. Bir hareket algıladığında mesaj ile uyarı bildirimi gönderen kamera, aynı zamanda Otomatik Siren Sistemiyle ışık ve ses efektleriyle istenmeyen misafirleri korkutabiliyor.

Ultra yüksek çözünürlüğe sahip olan kamera, 3 MP çözünürlükte ve kristal netliğinde görüntü kaydediyor. Gelişmiş gece görüşü özelliğiyle tamamen karanlıkta dahi 30 metreye kadar gece görüşü sağlayabiliyor. Kameranın elde ettiği görüntüler istenirse bir microSD karta (128 GB) kaydedilebiliyor ve istendiğinde SD kart üzerinden kayıtlara erişilebiliyor. 

Üzerinde yerleşik mikrofon ve hoparlör yer alan Tapo C310, çift yönlü ses iletme özelliğine sahip. Bu sayede hem kameranın olduğu ortamın sesleri duyulabiliyor, hem de ses gönderilebiliyor. Örneğin, kapıya gelen bir kurye ile kamera aracılığıyla iletişim kurmak mümkün oluyor. Ayrıca Amazon Alexa ve Google Asistan desteği olan Tapo C310, ses ile de komut edilebiliyor.

Tapo serisi akıllı ev çözümlerini sürekli geliştiren TP-Link, akıllı priz, akıllı ampul ve iç mekan güvenlik kameralarından sonra dış mekan kamerası ile evleri daha güvenli hale getirmeyi hedefliyor. Tapo C310 dış mekan kamerasının tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dahil 55 USD olarak açıklanıyor.

Paylaş
Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir