Bir Google Haritalar mucizesi daha

Bir Google Haritalar mucizesi daha

2012 yılında Google, 1 Nisan şakası olarak Google Haritalar‘ın 8 bitlik sürümünü “yayınlamıştı.” Tamamen 1 Nisan için özel olarak hazırlanan bu mini “şaka“, bugün ise gerçeğe dönüşmüş durumda. Bir YouTuber, Google Haritalar’ın 8 bitlik sürümünü kodlamış ve bunu NES’e uyarlamayı başarmış.

YouTuber, sadece Google Maps’i NES’e uyarlamakla kalmamış, bir de bunu “adeta” pazarlanabilecek şekilde başarılı bir sunumla pekiştirmiş. Tıpkı The Legend of Zelda oynar gibi NES’e yerleştirilen bir kaset görünümünde hazırlana Google Maps kasetini NES’e takıyorsunuz ve ta da! Karşınızda Google Haritaları’ın 8-bitlik “oynanabilir” sürümü.

I made Google Maps 8-bit for NES because Google wouldn'tI made Google Maps 8-bit for NES because Google wouldn’tIn 2012 Google promised a NES version of Google Maps, but never released a physical cartridge. Can I build it for real??? LINKS Original “Google Maps 8-bit for NES” video TheRasteri’s videos: DOOM on NES! NES DOOM – Cartridge Build Guide Creating “The Legend of Zelda” map tiles from Bing Maps aerial imagery MUSIC Tech Noir by INTRNLCMD – Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Midnight by paradox (c) copyright 2007 Licensed under a Creative Commons Attribution license. reNovation by airtone (c) copyright 2019 Licensed under a Creative Commons Attribution (3.0) license. black licorice by morgantj (c) copyright 2010 Licensed under a Creative Commons Sampling Plus license. ChipStep by Shane Ivers Severe Tire Damage by Kevin MacLeod Link: License: Adventure Meme by Kevin MacLeod Link: License: SOUNDS 10 famous pokemon sound effects – Explosion – We’re doomed –

NES kontrolleri ile 8 bitlik görünen harita üzerinde dolaşabiliyorsunuz, ancak elbette kareli hatlardan dolayı kıtaların şekillerini birbirinden belli belirsiz ayırt edebiliyorsunuz. Çok fazla ayrıntı yok, ancak nostalji severler bu olaydan büyük tat alacaklardır. Hemen yukarıdaki videoda NES’e uyarlanan 8 bitlik Google Maps sürümünü görebilirsiniz.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir