COVID-19 kısıtlamaları gevşiyor

COVID-19 kısıtlamaları gevşiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılan kabine toplantısının ardından, Koronavirüs nedeniyle uygulanan kısıtlamaların kaldırılması konusunda önemli açıklamalar yaptı. Türkiye’deki illerin düşük riskli, orta riskli, riskli ve çok riskli olmak üzere 4 gruba ayrıldığını söyleyen Erdoğan, normalleşme adımlarının bu haritaya göre kararlaştırıldığını söyledi. Alınan kararların salgının gidişine göre değişebileceğini söyleyen Erdoğan, vatandaşları bir kez daha temizlik, mesafe ve maske konusunda uyardı.

Açıklanan Normalleşme Kararları Şu Şekilde:

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, düşük ve orta riskli illerde tamamen kaldırılıyor. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise Pazar günleri devam edecek. İlkokullar tüm illerde yüz yüze eğitime başlayacak. 8 ve 12. sınıflarda da eğitim başlayacak. Restoranlar, kafeler, lokantalar çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde yüzde 50 kapasite ile açılacak; çalışma saatleri 07 – 19 arasında olacak. 65 yaş üstü ile 20 yaş altı sokak kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde kaldırılacak. Diğer illerde ise süre uzatılacak. Halı saha, yüzme havuzu gibi tesisler, düşük ve orta riskli illerde, 09 – 19 saatleri arasında açılacak. Türkiye’deki düşük riskli, orta riskli, riskli ve çok riskli şehirler bu şekilde…

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir