iPhone 13'te "özel WiFi" olacak

iPhone 13’te “özel WiFi” olacak

Apple’ın iPhone 12 serisi yeni tanıtıldı ve satışa çıktı, ancak elbette iPhone 13 ile ilgili sızıntılar ve söylentiler ortaya atılmakta gecikmedi. Yeni bir iddiaya göre Apple’ın gelecek akıllı telefon ailesi, pek çok açıdan önemli özelliklere sahip olacak ki bunlardan biri de Wi-Fi özelinde olacak.

Akıllı telefonların her yeni modelinde daha iyi performans sağlamasına elbette alıştık, ancak bu özelleştirmeler daha çok karşımıza daha yüksek RAM, daha iyi bir işlemci ve daha uzun pil performansı gibi noktalarda çıkıyordu. iPhone 13’te ise daha iyi bir Wi-Fi performansı sağlanacağı söyleniyor.

iPhone 12’lerde halihazırda yeni nesil Wi-Fi standardı olan 802.11ax, yani Wi-Fi 6 desteği bulunuyor. Bununla beraber Wi-Fi 5’e göre daha iyi performans ürettiği açık olan Wi-Fi 6, iPhone 13’te özel bir versiyonuyla yer alacak. Böylece iPhone 13’ün rakip telefonlardan daha iyi bir standartta Wi-Fi erişim imkanı sağlaması amaçlanıyor.

iPhone 13’te yer alacağı söylenen standart ise Wi-Fi 6E. Wi-Fi 6’yı takiben tanıtılan bu kablosuz bağlantı teknolojisi, 6GHz bandını kullanabiliyor ve böylece 2.5GHz ile 5GHz’ın yanına yeni bir frekans daha ekleniyor. Wi-Fi 6E standardının özellikle 4K ve 8K gibi yüksek çözünürlüklerde video akış hizmetlerinde performans artışı sağladığı bilinirken, elbette normal internet kullanımına hız kazandıracağı da açık.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir