Popüler uygulamadan şok haber

Popüler uygulamadan şok haber

Audacity, geçtiğimiz aylarda Muse Group isimli bir şirket tarafından satın alınmıştı. Ultimate Guitar ve MuseScore gibi ses yazılımlarına sahip Muse Group’a geçtikten sonra ise şimdi Audacity kullanıcıları büyük şok yaşamış durumda. Zira Audacity, artık bir “casus yazılım” olarak anılıyor.

Sorun, Audacity’nin gizlilik politikasında yapılan bir güncellemeden kaynaklanıyor. Bu güncelleme ile açık kaynaklı ses yazılımı artık “uygulama analitiği”, “uygulamanın iyileştirilmesi” ve “yasal yaptırımlar” için kullanıcı verilerini toplayabilmesinin önü açılıyor. Bu güncellemenin yayınlanması büyük bir kargaşayı beraberinde getirirken Audacity kullanıcıları da bu yeni düzenlemenin ardından ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

Yeni güncelleme ile beraber kullanıcılarının konum bilgilerine kadar pek çok bilgiyi elde edebilecek olan Audacity’nin bu hareketine karşılık kullanıcılar ise, şimdiden “casus yazılım” yakıştırması yapmaya başlamış bile. Bakalım bu hareket karşısında Audacity sahibi Muse Group bir açıklama yapacak ya da geri adım atacak mı?..

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir