Yeni Mac ve iPad'ler üzecek

Yeni Mac ve iPad’ler üzecek

Apple MacBook ve iPad‘ler, yeni nesilde biraz gecikecek gibi görünüyor. Bilindiği gibi şimdilerde dizüstü bilgisayar ve tabletlerini yenileme telaşında olan Apple, yeni seride muhtemelen biraz gecikecek. Bunun sebebi ise kuşkusuz şirketin artık işlemci tarafında da rol alması ve yeni cihazlarını kendi M1 yonga setiyle güçlendirmeye çalışması.

Tüm dünyada yonga seti üretiminde sıkıntılar yaşadığı bilinirken, Apple için de 2021’in ilk yarısında edinilmesi gereken bileşenlerin siparişlerinin şimdiden yılın ikinci yarısına kaldığı haberi, üretimin daralacağını ve aksayacağına işaret ediyor. Başka bir deyişle Apple, mevcut talebi karşılayabilmek için yeni modellerinin biraz geciktirebilir.

Bu konu hem MacBook’ları hem iPad’leri vuracakken, şirketin iPhone tarafında ise eli şimdilik rahat görünüyor ve gelen siparişleri karşılayabiliyorlar.

Tekno Haberin

TeknoHaberin.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknohaberin.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir